Alter Ego vs. Dogma Recensie

Woensdag 24 november 20:00, wij treden het U-Theater binnen, kopen keurig een kaartje en gaan op de met (nét echte!) rozen beklede tribune in het schattige zaaltje zitten. Met donderend (afgedwongen) applaus komt onze presentator binnen, die de jury aan ons voorstelt, bestaande uit de aimabele Leentje Onprettig, Dick Tator en Eva Cuatie. Streng en onrechtvaardig, zoals het hoort.
Dan stuiteren de twee teams binnen, waarbij onze Alter Ego vertegenwoordigd wordt door de  altijd inventieve Maartje, Bente, Dieuwertje en Tessa. De Utrechtse jongerentheatersportgroep Dogma brengt de enthousiaste Tim, Ditza, Gerlinde en Maarten naar voren.
Het idee is dat telkens één team de ander uitnodigt voor een (kleurrijk, springerig of ander boeiend) thema en daar zijn programma op aanpast. Het betreffende team treedt dan op met een spel in dat thema. Daarna komt het andere team met een van zijn spellen. Zijn zij klaar en hebben ze hun punten van de complimenteuze jury geïncasseerd, dan is het hun beurt een nieuw thema te introduceren. Er staat dus telkens één team op de planken met een spel uit zijn assortiment.
Wij als publiek moesten moeite doen om de verhalen bij te houden. We werden heen en weer geslingerd tussen rollende foetussen, het familie-imkerbedrijf Honing United waar de schoonmaakster geanimeerde gesprekken voert met een bevriende bij, verliefde scooterjeugd op het Nijntje Pleintje (“Jij laat ook altijd de jonko flikkeren”) en het ontroerende verhaal over stotterende subsidieslurper Billy die door middel van prachtige volzinnen de subsidie met bakken binnenhaalt.
Wisten jullie trouwens dat de Zingende Politieagenten een nieuwe plaat hebben? Met onder andere het jazzy nummer “Hé ga eens weg hier”, het wat meer schlager “Ik sla je met mijn stok” en “Hé agenten, hier sta ik.” Helaas vond de jury het minder, klagend dat de politie nier meer is wat het geweest is.
Ook kregen we de hartverscheurende ontwikkelingen te zien tussen bang patiëntje Elsje en de Cliniclown Karel, die niet tegen huilende kinderen kan. Dat heeft Elsje geweten.
De battle eindigde in een finale waarbij Obama al opera-zingend samen met Sinterklaas wereldvrede wil bereiken (“Komt nooit goed!”). Terwijl Obama en kornuiten zijn lot bezingt, probeert de goedheiligman Dogma om te kopen, dat net de jury en het publiek neer aan het schieten was.
Time is up, de jury leeft weer en door middel van een volksstemming is Alter Ego de winnaar van vanavond! Goed gedaan allemaal!

Door: Floor Herbrink